Hvad er denne side?
Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Robert Ernest Roe på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
Robert Ernest Roe: de tal der tæller
Wreck below the Grand Hotel er det mest viste maleri af Robert Ernest Roe: 300 visninger over tolv måneder, hvilket svarer til 33% af kunstnerens samlede visninger. Efterfulgt af Wreck off Spa, Showing Lifeboat Being Launched below Cliff Bridge og Staithes. I alt 1.300 besøg: 700 på kunstnersiden og 600 på malerierne. Bedste måned: Jul 2026 med 500 besøg. Tydelig farveintensitet (Farvemætning) er den foretrukne stil: 33% af besøgene, 8% af kataloget.
Top 6 malerier af Robert Ernest Roe efter antal besøg
Rangordnet efter besøg på AllPaintingsStore.com i de seneste tolv måneder, ikke efter katalogscore. Rang 1 er det maleri af Robert Ernest Roe, som folk åbner mest.
-
1
Wreck below the Grand Hotel, 1881
300 besøg · 33,3%
-
2
Wreck off Spa, Showing Lifeboat Being Launched below Cliff Bridge, 1881
200 besøg · 22,2%
-
3
Staithes, 1880
100 besøg · 11,1%
-
4
Wreck off Spa with Crowds on Sands, 1881
100 besøg · 11,1%
-
5
Robin Hood's Bay, 1870
100 besøg · 11,1%
-
6
Between Sunderland Piers
100 besøg · 11,1%
Hvad er den månedlige trafik på Robert Ernest Roe-siden?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Vis tabellen
| Måned | Kunstnerside | Sider for værker |
|---|---|---|
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 0 |
| Jul 2026 | 200 | 300 |
| Aug 2026 | 200 | 200 |
| Sept 2026 | 200 | 0 |
| Okt 2026 | 100 | 100 |
Hvad er den månedlige trafik på malerierne af Robert Ernest Roe?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvad vælger køberne blandt malerierne af Robert Ernest Roe?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Vis tabellen
| Lysstyrke | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Mørk | 0,0% | 0,0% |
| Blød skygge | 7,7% | 0,0% |
| Blød lysstyrke | 30,8% | 44,4% |
| Lysende balance | 61,5% | 55,6% |
| Lysstærk | 0,0% | 0,0% |
| Farvemætning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Dæmpet | 61,5% | 66,7% |
| Dæmpet farvemætning | 23,1% | 0,0% |
| Afbalanceret blød | 7,7% | 0,0% |
| Tydelig farveintensitet | 7,7% | 33,3% |
| Levende farve | 0,0% | 0,0% |
| Farvepalette | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Neutrale nuancer | 75,0% | 62,5% |
| Jordagtig | 16,7% | 37,5% |
| Mørke toner | 8,3% | 0,0% |
| Farveintensitet | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Monokrom | 38,5% | 33,3% |
| Afbalanceret | 53,8% | 33,3% |
| Levende og mættet | 7,7% | 33,3% |
| Kontrast | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Seren | 0,0% | 0,0% |
| Blid | 7,7% | 0,0% |
| Balanceret | 7,7% | 22,2% |
| Kraftig kontrast | 23,1% | 33,3% |
| Udsagn | 61,5% | 44,4% |
| Farveharmoni | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Uharmonisk farvepalette | 46,2% | 55,6% |
| Blødt blandet palet | 7,7% | 0,0% |
| Balanceret harmoni | 7,7% | 0,0% |
| Stærk farveenhed | 23,1% | 11,1% |
| Sammenhængende palette | 15,4% | 33,3% |
Hvordan klarer de bedste malerier af Robert Ernest Roe sig måned for måned?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Vis tabellen
| Kunstværk | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sept 2026 | Okt 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Wreck below the Grand Hotel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 |
| Wreck off Spa with Crowds o… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Robin Hood's Bay | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Scarborough South Bay | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Staithes | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Wreck off Spa, Showing Life… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 0 | 0 | 0 |
| Sailing Vessel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Beached Sailing Vessel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Harbour Entrance, Sunderland | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Castle Rock, Scarborough | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Hvordan er den sproglige sammensætning af Robert Ernest Roes publikum?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Vis tabellen
| Sprog | Besøg | Del |
|---|---|---|
| tysk | 100 | 100,0% |
Hvor mange daglige besøg er der hos Robert Ernest Roe, og hvad er prognosen?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Vis tabellen
| Dag | Besøg |
|---|---|
| fre 16 Okt | 0 |
| lør 17 Okt | 0 |
| søn 18 Okt | 0 |
| man 19 Okt | 0 |
| tir 20 Okt | 0 |
| ons 21 Okt | 0 |
| tor 22 Okt | 0 |
| fre 23 Okt | 0 |
| lør 24 Okt | 0 |
| søn 25 Okt | 0 |
| man 26 Okt | 0 |
| tir 27 Okt | 0 |
| ons 28 Okt | 0 |
| tor 29 Okt | 0 |
| fre 30 Okt | 0 |
| lør 31 Okt | 0 |
| søn 1 Nov | 0 |
| man 2 Nov | 0 |
| tir 3 Nov | 0 |
| ons 4 Nov | 0 |
| tor 5 Nov | 0 |
| fre 6 Nov (forventet) | 0 |
| lør 7 Nov (forventet) | 0 |
| søn 8 Nov (forventet) | 0 |
| man 9 Nov (forventet) | 0 |
| tir 10 Nov (forventet) | 0 |
| ons 11 Nov (forventet) | 0 |
| tor 12 Nov (forventet) | 0 |
| fre 13 Nov (forventet) | 0 |
| lør 14 Nov (forventet) | 0 |
| søn 15 Nov (forventet) | 0 |
| man 16 Nov (forventet) | 0 |
| tir 17 Nov (forventet) | 0 |
| ons 18 Nov (forventet) | 0 |
| tor 19 Nov (forventet) | 0 |
| fre 20 Nov (forventet) | 0 |
| lør 21 Nov (forventet) | 0 |
| søn 22 Nov (forventet) | 0 |
| man 23 Nov (forventet) | 0 |
| tir 24 Nov (forventet) | 0 |
| ons 25 Nov (forventet) | 0 |
| tor 26 Nov (forventet) | 0 |
Efterspørgsel på spørgsmål om Robert Ernest Roe
Hvad er det mest sete maleri af Robert Ernest Roe?
- Wreck below the Grand Hotel, med 300 besøg eller 33% af visningerne. Den fulde liste går op til rang 6.
Hvor mange besøg får Robert Ernest Roe på AllPaintingsStore.com?
- 1.300 i løbet af tolv måneder (700 på kunstnersiden, 600 på malerierne).
Er der en stil fra Robert Ernest Roe, som de besøgende foretrækker?
- Ja, Tydelig farveintensitet (Farvemætning): 33% af besøgene mod 8% af kataloget.