Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Simon Bening på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
!
Statistikkerne blev nulstillet den 1. juli 2026 — der er ikke tilgængelige data før denne dato.
Simon Bening: køberens perspektiv
Købere åbner The Seven Sorrows of the Virgin oftere end noget andet maleri af Simon Bening: 700 besøg i løbet af tolv måneder, hvilket svarer til 41% af det samlede antal. Derefter følger Henry III, Count of Nassau-Breda and Mencía de Mendoza og Scenes from the Creation. Simon Bening fik 1.200 besøg: 100 på kunstnerprofilen og 1.100 på malerierne. Momentum er positivt: 50% flere besøg i Okt 2026 end i Sept 2026. Den bedste måned var Jul 2026: 700 besøg. Smagen er klar: Mørke toner (Farvepalette) står for 58% af besøgene, men udgør kun 5% af kataloget.
Simon Bening: de 8 malerier, som købere ser først
De 8 malerier af Simon Bening med flest besøg på AllPaintingsStore.com i løbet af tolv måneder, mest besøgte først.
Hvordan ændrer besøgene på Simon Bening-siden sig per måned?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Vis tallene
Måned
Kunstnerside
Sider for værker
Nov 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Jan 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Maj 2026
0
0
Jun 2026
0
0
Jul 2026
0
700
Aug 2026
0
0
Sept 2026
0
200
Okt 2026
100
200
Hvordan ændrer besøg på Simon Benings malerier sig efter måned?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvilke malerier af Simon Bening matcher det, som køberne vælger?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Vis tallene
Stemning
Stemning
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Seren
18,2%
53,3%
Mystisk
31,8%
13,3%
Rolig og harmonisk
18,2%
6,7%
Klassisk
9,1%
13,3%
Nostalgisk stemning
9,1%
6,7%
Dramatisk
9,1%
0,0%
Æterisk
4,5%
6,7%
Følelsesmæssig stemning
Følelsesmæssig stemning
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Åndelig
54,5%
33,3%
Reflekterende
22,7%
60,0%
Rolig
4,5%
6,7%
Fredfyldt
9,1%
0,0%
Nostalgisk
4,5%
0,0%
Urolig spænding
4,5%
0,0%
Lysstyrke
Lysstyrke
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Mørk
10,0%
0,0%
Blød skygge
40,0%
29,4%
Blød lysstyrke
46,7%
70,6%
Lysende balance
3,3%
0,0%
Lysstærk
0,0%
0,0%
Farvemætning
Farvemætning
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Dæmpet
26,7%
17,6%
Dæmpet farvemætning
50,0%
17,6%
Afbalanceret blød
23,3%
64,7%
Tydelig farveintensitet
0,0%
0,0%
Levende farve
0,0%
0,0%
Farvepalette
Farvepalette
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Jordagtig
71,4%
33,3%
Mørke toner
4,8%
58,3%
Neutrale nuancer
23,8%
8,3%
Farveintensitet
Farveintensitet
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Monokrom
26,7%
17,6%
Afbalanceret
70,0%
76,5%
Levende og mættet
3,3%
5,9%
Kontrast
Kontrast
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Seren
6,7%
0,0%
Blid
26,7%
23,5%
Balanceret
13,3%
5,9%
Kraftig kontrast
23,3%
52,9%
Udsagn
30,0%
17,6%
Farveharmoni
Farveharmoni
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Uharmonisk farvepalette
26,7%
29,4%
Blødt blandet palet
26,7%
47,1%
Balanceret harmoni
20,0%
11,8%
Stærk farveenhed
23,3%
11,8%
Sammenhængende palette
3,3%
0,0%
Hvilke malerier af Simon Bening vækker størst interesse, måned for måned?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Vis tallene
Kunstværk
Nov 2025
Dec 2025
Jan 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Maj 2026
Jun 2026
Jul 2026
Aug 2026
Sept 2026
Okt 2026
The Seven Sorrows of the Vi…
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
100
100
Landscape with St Jerome
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Self-Portrait
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Self-Portrait
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Villagers on Their Way to C…
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
0
The Temptation of Christ
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
0
Pietà
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Pentecost
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
John the Baptist preaching…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
St. Gertrude de Nivelles, f…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Hvilke sprog bruger køberne af Simon Bening til at browse på?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Vis tallene
Sprog
Besøg
Del
engelsk
100
50,0%
hollandsk
100
50,0%
Hvor mange besøg om dagen får Simon Bening, og hvad er det næste?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Vis tallene
Dag
Besøg
tor 15 Okt
0
fre 16 Okt
0
lør 17 Okt
0
søn 18 Okt
100
man 19 Okt
100
tir 20 Okt
0
ons 21 Okt
100
tor 22 Okt
100
fre 23 Okt
0
lør 24 Okt
0
søn 25 Okt
0
man 26 Okt
0
tir 27 Okt
0
ons 28 Okt
0
tor 29 Okt
0
fre 30 Okt
0
lør 31 Okt
0
søn 1 Nov
100
man 2 Nov
0
tir 3 Nov
0
ons 4 Nov
0
tor 5 Nov (forventet)
0
fre 6 Nov (forventet)
0
lør 7 Nov (forventet)
0
søn 8 Nov (forventet)
0
man 9 Nov (forventet)
0
tir 10 Nov (forventet)
0
ons 11 Nov (forventet)
0
tor 12 Nov (forventet)
0
fre 13 Nov (forventet)
0
lør 14 Nov (forventet)
0
søn 15 Nov (forventet)
0
man 16 Nov (forventet)
0
tir 17 Nov (forventet)
0
ons 18 Nov (forventet)
0
tor 19 Nov (forventet)
0
fre 20 Nov (forventet)
0
lør 21 Nov (forventet)
0
søn 22 Nov (forventet)
0
man 23 Nov (forventet)
0
tir 24 Nov (forventet)
0
ons 25 Nov (forventet)
0
Om Simon Bening på AllPaintingsStore.com
Hvilket maleri af Simon Bening har flest besøg?
The Seven Sorrows of the Virgin: 700 besøg, 41% af visningerne. 8 malerier er rangeret højere.
Hvor stor er Simon Bening-målgruppen?
1.200 besøg over tolv måneder, 100 på kunstnersiden og 1.100 på malerierne.
Hvilken stil inden for malerier af Simon Bening tiltrækker købere?
Mørke toner (Farvepalette) malerier: 58% af de besøgende, 5% af kataloget.