Hvad er denne side?
Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Stanley Reed på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
Stanley Reed: de besøgendes perspektiv
Besøgende åbner The Seamstress oftere end noget andet maleri af Stanley Reed: 300 besøg over tolv måneder, hvilket svarer til 17% af det samlede antal. Derefter følger Alderman John Sheenan, Lord Mayor of Liverpool og Lionel Milner Angus Butterworth, Esq. (1900–1994). Stanley Reed fik 1.700 besøg: 800 på kunstnerprofilen og 900 på malerierne. Den bedste måned var Jul 2026: 1.400 besøg. Smagen er klar: Dæmpet farvemætning (Farvemætning) står for 61% af besøgene, men udgør kun 44% af kataloget.
Stanley Reed: de 10 malerier, som besøgende ser først
De 10 malerier af Stanley Reed med flest besøg på AllPaintingsStore.com i løbet af tolv måneder, mest besøgte først.
-
1
The Seamstress, 1941
300 besøg · 16,7%
-
2
Alderman John Sheenan, Lord Mayor of Liverpool
300 besøg · 16,7%
-
3
Lionel Milner Angus Butterworth, Esq. (1900–1994), 1950
200 besøg · 11,1%
-
4
Sir Arthur Gemmel (1892–1960), Kt, President of the Royal College of Obstetricians and Gynaecologists (1952–1955)
200 besøg · 11,1%
-
5
Still Life, Haddock
200 besøg · 11,1%
-
6
Richard Alan Morton, FRS, Johnstone Professor of Biochemistry, University of Liverpool (1944–1966)
100 besøg · 5,6%
-
7
The Artist's Wife, 1939
100 besøg · 5,6%
-
8
Male Nude
100 besøg · 5,6%
-
9
Portrait Study
100 besøg · 5,6%
-
10
Mr Rosenblatt
100 besøg · 5,6%
Hvordan ændrer besøgene på Stanley Reed-siden sig per måned?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Vis tallene
| Måned | Kunstnerside | Sider for værker |
|---|---|---|
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 0 |
| Jul 2026 | 600 | 800 |
| Aug 2026 | 0 | 100 |
| Sept 2026 | 100 | 0 |
| Okt 2026 | 100 | 0 |
Hvordan ændrer besøg på Stanley Reeds malerier sig efter måned?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvilke malerier af Stanley Reed matcher det, som de besøgende vælger?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Vis tallene
| Lysstyrke | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Mørk | 33,3% | 27,8% |
| Blød skygge | 25,9% | 27,8% |
| Blød lysstyrke | 14,8% | 16,7% |
| Lysende balance | 22,2% | 27,8% |
| Lysstærk | 3,7% | 0,0% |
| Farvemætning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Dæmpet | 44,4% | 38,9% |
| Dæmpet farvemætning | 44,4% | 61,1% |
| Afbalanceret blød | 7,4% | 0,0% |
| Tydelig farveintensitet | 3,7% | 0,0% |
| Levende farve | 0,0% | 0,0% |
| Farvepalette | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Jordagtig | 59,1% | 58,8% |
| Neutrale nuancer | 36,4% | 41,2% |
| Mørke toner | 4,5% | 0,0% |
| Farveintensitet | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Monokrom | 59,3% | 50,0% |
| Afbalanceret | 40,7% | 50,0% |
| Levende og mættet | 0,0% | 0,0% |
| Kontrast | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Seren | 3,7% | 0,0% |
| Blid | 18,5% | 33,3% |
| Balanceret | 11,1% | 11,1% |
| Kraftig kontrast | 11,1% | 0,0% |
| Udsagn | 55,6% | 55,6% |
| Farveharmoni | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Uharmonisk farvepalette | 29,6% | 22,2% |
| Blødt blandet palet | 11,1% | 5,6% |
| Balanceret harmoni | 11,1% | 0,0% |
| Stærk farveenhed | 40,7% | 55,6% |
| Sammenhængende palette | 7,4% | 16,7% |
Hvilke malerier af Stanley Reed vækker størst interesse, måned for måned?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Vis tallene
| Kunstværk | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sept 2026 | Okt 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| The Seamstress | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Richard Joseph Downey | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Still Life, Haddock | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Portrait Study | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Painter's Wife | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Self Portrait | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Still Life with Fish | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Elle attend bien le ménage | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Meditation (the artist's si… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Mother and Child | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Hvilke sprog bruger besøgende hos Stanley Reed til at navigere på?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Vis tallene
| Sprog | Besøg | Del |
|---|---|---|
| engelsk | 100 | 100,0% |
Hvor mange besøg om dagen får Stanley Reed, og hvad er det næste?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Vis tallene
| Dag | Besøg |
|---|---|
| fre 16 Okt | 0 |
| lør 17 Okt | 0 |
| søn 18 Okt | 0 |
| man 19 Okt | 100 |
| tir 20 Okt | 0 |
| ons 21 Okt | 0 |
| tor 22 Okt | 0 |
| fre 23 Okt | 0 |
| lør 24 Okt | 0 |
| søn 25 Okt | 100 |
| man 26 Okt | 0 |
| tir 27 Okt | 0 |
| ons 28 Okt | 0 |
| tor 29 Okt | 0 |
| fre 30 Okt | 0 |
| lør 31 Okt | 0 |
| søn 1 Nov | 0 |
| man 2 Nov | 0 |
| tir 3 Nov | 0 |
| ons 4 Nov | 0 |
| tor 5 Nov | 0 |
| fre 6 Nov (forventet) | 0 |
| lør 7 Nov (forventet) | 0 |
| søn 8 Nov (forventet) | 0 |
| man 9 Nov (forventet) | 0 |
| tir 10 Nov (forventet) | 0 |
| ons 11 Nov (forventet) | 0 |
| tor 12 Nov (forventet) | 0 |
| fre 13 Nov (forventet) | 0 |
| lør 14 Nov (forventet) | 0 |
| søn 15 Nov (forventet) | 0 |
| man 16 Nov (forventet) | 0 |
| tir 17 Nov (forventet) | 0 |
| ons 18 Nov (forventet) | 0 |
| tor 19 Nov (forventet) | 0 |
| fre 20 Nov (forventet) | 0 |
| lør 21 Nov (forventet) | 0 |
| søn 22 Nov (forventet) | 0 |
| man 23 Nov (forventet) | 0 |
| tir 24 Nov (forventet) | 0 |
| ons 25 Nov (forventet) | 0 |
| tor 26 Nov (forventet) | 0 |
Om Stanley Reed på AllPaintingsStore.com
Hvilket maleri af Stanley Reed har flest besøg?
- The Seamstress: 300 besøg, 17% af visningerne. 10 malerier er rangeret højere.
Hvor stor er Stanley Reed-målgruppen?
- 1.700 besøg over tolv måneder, 800 på kunstnersiden og 900 på malerierne.
Hvilken stil inden for malerier af Stanley Reed tiltrækker besøgende?
- Dæmpet farvemætning (Farvemætning) malerier: 61% af de besøgende, 44% af kataloget.