Hvad er denne side?
Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Thomas Stewardson på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
Thomas Stewardson: efterspørgsel på et øjekast
Det mest sete maleri af Thomas Stewardson på AllPaintingsStore.com over tolv måneder er Sir George Onslow (1731–1814), 4th Baron Onslow, Later 1st Earl of Onslow: 200 besøg, hvilket svarer til 29% af alle kunstnerens visninger. Næste i høj kurs: Thomas Copeland (1781–1855) og The Children of the 13th Marquess. Thomas Stewardson har i alt genereret 1.100 besøg, heraf 500 på kunstnerprofilen og 600 på enkelte malerier. Efterspørgslen faldt: antallet af besøg faldt med 100% fra Sept 2026 til Okt 2026. Måned med flest besøg: Jul 2026 med 900 besøg. Købere har en tendens til Monokrom (Farveintensitet): 100% af besøgene, mod 83% af kunstnerens katalog.
De 6 malerier af Thomas Stewardson, som købere oftest åbner
En efterspørgselsrangering baseret på faktiske besøg i de seneste tolv måneder på AllPaintingsStore.com: de 6 malerier af Thomas Stewardson der blev set mest, med de mest besøgte først.
-
1
Sir George Onslow (1731–1814), 4th Baron Onslow, Later 1st Earl of Onslow, 1801
200 besøg · 28,6%
-
2
Thomas Copeland (1781–1855), 1836
100 besøg · 14,3%
-
3
The Children of the 13th Marquess, 1812
100 besøg · 14,3%
-
4
Mr Hugh Gurnal, 1810
100 besøg · 14,3%
-
5
Portrait of a Man
100 besøg · 14,3%
-
6
Self Portrait
100 besøg · 14,3%
Hvor meget interesse får Thomas Stewardson hver måned?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Se dataene
| Måned | Kunstnerside | Sider for værker |
|---|---|---|
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 0 |
| Jul 2026 | 400 | 500 |
| Aug 2026 | 0 | 100 |
| Sept 2026 | 100 | 0 |
| Okt 2026 | 0 | 0 |
Hvor ofte bliver malerierne af Thomas Stewardson vist?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvilken type malerier vælger købere af Thomas Stewardson?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Se dataene
| Lysstyrke | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Mørk | 70,8% | 71,4% |
| Blød skygge | 12,5% | 14,3% |
| Blød lysstyrke | 8,3% | 14,3% |
| Lysende balance | 8,3% | 0,0% |
| Lysstærk | 0,0% | 0,0% |
| Farvemætning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Dæmpet | 50,0% | 42,9% |
| Dæmpet farvemætning | 37,5% | 42,9% |
| Afbalanceret blød | 12,5% | 14,3% |
| Tydelig farveintensitet | 0,0% | 0,0% |
| Levende farve | 0,0% | 0,0% |
| Farvepalette | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Jordagtig | 69,6% | 85,7% |
| Monokrom | 17,4% | 0,0% |
| Neutrale nuancer | 13,0% | 14,3% |
| Farveintensitet | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Monokrom | 83,3% | 100,0% |
| Afbalanceret | 16,7% | 0,0% |
| Levende og mættet | 0,0% | 0,0% |
| Kontrast | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Seren | 33,3% | 28,6% |
| Blid | 25,0% | 28,6% |
| Balanceret | 4,2% | 0,0% |
| Kraftig kontrast | 12,5% | 14,3% |
| Udsagn | 25,0% | 28,6% |
| Farveharmoni | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Uharmonisk farvepalette | 8,3% | 14,3% |
| Blødt blandet palet | 8,3% | 0,0% |
| Balanceret harmoni | 12,5% | 0,0% |
| Stærk farveenhed | 54,2% | 57,1% |
| Sammenhængende palette | 16,7% | 28,6% |
Hvilke malerier af Thomas Stewardson er i høj kurs, måned for måned?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Se dataene
| Kunstværk | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sept 2026 | Okt 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| George Birkett | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Ainslie Sisters (Agnes… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Captain Sir Edward Brace, c… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| George, 1st Earl of Onslow… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Mr Jackson | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Portrait of the Artist's Fa… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sir George Onslow (1731–181… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
| Mr Hugh Gurnal | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
| The Children of the 13th Ma… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Henry Ainslie (1760–1834) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Hvilke sprog bruger købere af Thomas Stewardson til at browse på?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Hvor mange daglige besøg er der hos Thomas Stewardson, og hvad er prognosen?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Se dataene
| Dag | Besøg |
|---|---|
| fre 16 Okt | 0 |
| lør 17 Okt | 0 |
| søn 18 Okt | 0 |
| man 19 Okt | 0 |
| tir 20 Okt | 0 |
| ons 21 Okt | 0 |
| tor 22 Okt | 0 |
| fre 23 Okt | 0 |
| lør 24 Okt | 0 |
| søn 25 Okt | 0 |
| man 26 Okt | 0 |
| tir 27 Okt | 0 |
| ons 28 Okt | 0 |
| tor 29 Okt | 0 |
| fre 30 Okt | 0 |
| lør 31 Okt | 0 |
| søn 1 Nov | 0 |
| man 2 Nov | 0 |
| tir 3 Nov | 0 |
| ons 4 Nov | 0 |
| tor 5 Nov | 0 |
| fre 6 Nov (forventet) | 0 |
| lør 7 Nov (forventet) | 0 |
| søn 8 Nov (forventet) | 0 |
| man 9 Nov (forventet) | 0 |
| tir 10 Nov (forventet) | 0 |
| ons 11 Nov (forventet) | 0 |
| tor 12 Nov (forventet) | 0 |
| fre 13 Nov (forventet) | 0 |
| lør 14 Nov (forventet) | 0 |
| søn 15 Nov (forventet) | 0 |
| man 16 Nov (forventet) | 0 |
| tir 17 Nov (forventet) | 0 |
| ons 18 Nov (forventet) | 0 |
| tor 19 Nov (forventet) | 0 |
| fre 20 Nov (forventet) | 0 |
| lør 21 Nov (forventet) | 0 |
| søn 22 Nov (forventet) | 0 |
| man 23 Nov (forventet) | 0 |
| tir 24 Nov (forventet) | 0 |
| ons 25 Nov (forventet) | 0 |
| tor 26 Nov (forventet) | 0 |
Thomas Stewardson: ofte stillede spørgsmål
Hvilke malerier af Thomas Stewardson er mest efterspurgte?
- Sir George Onslow (1731–1814), 4th Baron Onslow, Later 1st Earl of Onslow fører med 200 besøg (29% af Thomas Stewardsons visninger). Ranglisten ovenfor viser de øverste 6.
Hvor stor er interessen for Thomas Stewardson?
- 1.100 besøg i løbet af tolv måneder: 500 på kunstnersiden og 600 på de enkelte malerier.
Hvilken type malerier af Thomas Stewardson foretrækker køberne?
- Monokrom (Farveintensitet): 100% af besøgene for 83% af kataloget.