Pengene tilbage-garanti · 100 dage Gratis levering i hele verden
646.759kunstværker 53.420kunstnere 5.406museer 32sprog

Vasilij Kandinskij Populære malerier og besøgsdata

1866 – 1944

Hvad er denne side?

Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Vasilij Kandinskij på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.

Statistikkerne blev nulstillet den 1. juli 2026 — der er ikke tilgængelige data før denne dato.

Vasilij Kandinskij: de tal der tæller

Komposition VIII er det mest viste maleri af Vasilij Kandinskij: 41.100 visninger over tolv måneder, hvilket svarer til 15% af kunstnerens samlede visninger. Efterfulgt af Komposition VII og Improvisation. Ravin. I alt 278.100 besøg: 19.600 på kunstnersiden og 258.500 på malerierne. Stigning på 62% mellem Aug 2026 og Sept 2026. Bedste måned: Jul 2026 med 163.700 besøg. Hovedsprog: engelsk (22%), tysk (11%) og italiensk (10%). Hovedlande: USA (11%), Tyskland (8%) og Sverige (6%). Enhedsfordeling: enheder (74%), telefoner (24%) og tablets (2%). Åndelig (Følelsesmæssig stemning) er den foretrukne stil: 46% af besøgene, 16% af kataloget.

Top 10 malerier af Vasilij Kandinskij efter antal besøg

Rangordnet efter besøg på AllPaintingsStore.com i de seneste tolv måneder, ikke efter katalogscore. Rang 1 er det maleri af Vasilij Kandinskij, som folk åbner mest.

  1. Komposition VIII 1 Komposition VIII, 1923 41.100 besøg · 14,7%
  2. Komposition VII 2 Komposition VII, 1913 14.600 besøg · 5,2%
  3. Improvisation. Ravin 3 Improvisation. Ravin, 1914 12.800 besøg · 4,6%
  4. Første Abstrakt Vandfarve 4 Første Abstrakt Vandfarve, 1910 11.200 besøg · 4,0%
  5. Gul, Rød og Blå 5 Gul, Rød og Blå, 1925 8.200 besøg · 2,9%
  6. På Hvid II 6 På Hvid II, 1923 5.900 besøg · 2,1%
  7. All Saints dag I 7 All Saints dag I, 1911 4.000 besøg · 1,4%
  8. Ud af Murnau med tog og borg 8 Ud af Murnau med tog og borg, 1909 3.400 besøg · 1,2%
  9. Interior (My dining room) – Udstilling (Min spisestue) 9 Interior (My dining room) – Udstilling (Min spisestue), 1909 3.400 besøg · 1,2%
  10. Studie til "Komposition VII" 10 Studie til "Komposition VII", 1913 3.000 besøg · 1,1%

Hvad er den månedlige trafik på Vasilij Kandinskij-siden?

Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.

Vis tabellen
MånedKunstnersideSider for værker
Okt 202500
Nov 202500
Dec 202500
Jan 202600
Feb 202600
Mar 202600
Apr 202600
Maj 202600
Jun 20262007.700
Jul 20264.700159.000
Aug 20263.20037.400
Sept 202611.50054.400

Hvad er den månedlige trafik på malerierne af Vasilij Kandinskij?

Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.

De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.

Hvordan klarer de bedste malerier af Vasilij Kandinskij sig måned for måned?

Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.

Vis tabellen
KunstværkOkt 2025Nov 2025Dec 2025Jan 2026Feb 2026Mar 2026Apr 2026Maj 2026Jun 2026Jul 2026Aug 2026Sept 2026
Komposition VII0000000003.8004.4004.300
Den blå ryger0000000009000100
Gul, Rød og Blå0000000004.5009002.300
Komposition VIII00000000010.70012.50014.600
Improvisation. Ravin0000000004.5003.4003.900
På Hvid II0000000002.6004002.400
Komposition X0000000001.300300500
Første Abstrakt Vandfarve000000002003.6002.5004.300
Komposition IX00000000100500400900
Improvisation 28 (anden udg…000000001001.2006001.000

Telefoner eller computere: hvor har Vasilij Kandinskij læst?

Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.

Vis tabellen
EnhedBesøgDel
enheder205.10073,8%
telefoner66.10023,8%
tablets6.9002,5%

Hvordan er den sproglige sammensætning af Vasilij Kandinskijs publikum?

Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.

Vis tabellen
SprogBesøgDel
engelsk3.10022,0%
tysk1.50010,6%
italiensk1.4009,9%
russisk1.1007,8%
spansk9006,4%
svensk7005,0%
Chinese7005,0%
fransk6004,3%
arabisk5003,5%
finsk5003,5%

Hvor mange daglige besøg er der hos Vasilij Kandinskij, og hvad er prognosen?

Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.

Vis tabellen
DagBesøg
man 5 Okt5.900
tir 6 Okt4.200
ons 7 Okt3.700
tor 8 Okt5.000
fre 9 Okt3.700
lør 10 Okt2.000
søn 11 Okt3.600
man 12 Okt4.500
tir 13 Okt6.500
ons 14 Okt4.400
tor 15 Okt6.300
fre 16 Okt5.000
lør 17 Okt4.000
søn 18 Okt5.400
man 19 Okt7.900
tir 20 Okt7.700
ons 21 Okt10.000
tor 22 Okt8.100
fre 23 Okt5.400
lør 24 Okt4.600
søn 25 Okt10.100
man 26 Okt (forventet)10.000
tir 27 Okt (forventet)10.100
ons 28 Okt (forventet)9.900
tor 29 Okt (forventet)10.600
fre 30 Okt (forventet)7.700
lør 31 Okt (forventet)5.800
søn 1 Nov (forventet)10.500
man 2 Nov (forventet)11.500
tir 3 Nov (forventet)11.500
ons 4 Nov (forventet)11.400
tor 5 Nov (forventet)12.200
fre 6 Nov (forventet)8.800
lør 7 Nov (forventet)6.600
søn 8 Nov (forventet)12.000
man 9 Nov (forventet)12.700
tir 10 Nov (forventet)12.800
ons 11 Nov (forventet)12.600
tor 12 Nov (forventet)13.500
fre 13 Nov (forventet)9.800
lør 14 Nov (forventet)7.400
søn 15 Nov (forventet)13.300

Efterspørgsel på spørgsmål om Vasilij Kandinskij

Hvad er det mest sete maleri af Vasilij Kandinskij?

Komposition VIII, med 41.100 besøg eller 15% af visningerne. Den fulde liste går op til rang 10.

Hvor mange besøg får Vasilij Kandinskij på AllPaintingsStore.com?

278.100 i løbet af tolv måneder (19.600 på kunstnersiden, 258.500 på malerierne).

Bliver Vasilij Kandinskij oftest set på telefoner eller computere?

Besøgene er fordelt på enheder (74%), telefoner (24%) og tablets (2%); enheder fører med 74%.

Hvilke sprog bruges til at gennemse Vasilij Kandinskij?

engelsk (22%), tysk (11%) og italiensk (10%). engelsk fører med 22%.

Er der en stil fra Vasilij Kandinskij, som de besøgende foretrækker?

Ja, Åndelig (Følelsesmæssig stemning): 46% af besøgene mod 16% af kataloget.