Pengene tilbage-garanti · 100 dage Gratis levering i hele verden
449.514kunstværker 30.612kunstnere 4.658museer 32sprog

Willem De Kooning Populære malerier og besøgsdata

1904 – 1997

Hvad er denne side?

Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Willem De Kooning på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.

Statistikkerne blev nulstillet den 1. juli 2026 — der er ikke tilgængelige data før denne dato.

Willem De Kooning: de tal der tæller

Willem de Kooning er det mest viste maleri af Willem De Kooning: 11.800 visninger over tolv måneder, hvilket svarer til 37% af kunstnerens samlede visninger. Efterfulgt af Udgravning og Woman V, 1952-53 (oil ^ charcoal on canvas). I alt 38.700 besøg: 21.000 på kunstnersiden og 17.700 på malerierne. Faldt med 12% mellem Aug 2026 og Sept 2026. Bedste måned: Jul 2026 med 16.100 besøg. Hovedsprog: engelsk (32%), fransk (17%) og italiensk (8%). Hovedlande: Frankrig (39%), Storbritannien (8%) og Bangladesh (6%). Enhedsfordeling: enheder (60%), telefoner (35%) og tablets (4%). Blød lysstyrke (Lysstyrke) er den foretrukne stil: 64% af besøgene, 24% af kataloget.

Top 10 malerier af Willem De Kooning efter antal besøg

Rangordnet efter besøg på AllPaintingsStore.com i de seneste tolv måneder, ikke efter katalogscore. Rang 1 er det maleri af Willem De Kooning, som folk åbner mest.

  1. Willem de Kooning 1 Willem de Kooning, 1952 11.800 besøg · 37,0%
  2. Udgravning 2 Udgravning, 1950 1.900 besøg · 6,0%
  3. Woman V, 1952-53 (oil ^ charcoal on canvas) 3 Woman V, 1952-53 (oil ^ charcoal on canvas), 1953 1.000 besøg · 3,1%
  4. Marilyn Monroe 4 Marilyn Monroe, 1954 1.000 besøg · 3,1%
  5. Kvinder Synger II 5 Kvinder Synger II, 1966 900 besøg · 2,8%
  6. Døren til Floden 6 Døren til Floden, 1960 800 besøg · 2,5%
  7. A Tree in Naples 7 A Tree in Naples 700 besøg · 2,2%
  8. Abstraction 8 Abstraction, 1950 700 besøg · 2,2%
  9. Seated Woman 9 Seated Woman, 1940 600 besøg · 1,9%
  10. Saturday Night 10 Saturday Night, 1956 600 besøg · 1,9%

Hvad er den månedlige trafik på Willem De Kooning-siden?

Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.

Vis tabellen
MånedKunstnersideSider for værker
Okt 202500
Nov 202500
Dec 202500
Jan 202600
Feb 202600
Mar 202600
Apr 202600
Maj 202600
Jun 2026100700
Jul 20267.9008.200
Aug 20264.5007.100
Sept 20268.5001.700

Hvad er den månedlige trafik på malerierne af Willem De Kooning?

Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.

De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.

Hvordan klarer de bedste malerier af Willem De Kooning sig måned for måned?

Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.

Vis tabellen
KunstværkOkt 2025Nov 2025Dec 2025Jan 2026Feb 2026Mar 2026Apr 2026Maj 2026Jun 2026Jul 2026Aug 2026Sept 2026
Willem de Kooning0000000001.8004.200300
The Wave00000000010000
Woman V, 1952-53 (oil ^ cha…0000000002005000
Maleri0000000010001000
Still Life000000000000
A Tree in Naples00000000040000
The visit tate gallery0000000001000100
Asheville000000000000
Marilyn Monroe0000000002007000
Composition00000000010000

Telefoner eller computere: hvor har Willem De Kooning læst?

Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.

Vis tabellen
EnhedBesøgDel
enheder23.30060,2%
telefoner13.70035,4%
tablets1.7004,4%

Hvordan er den sproglige sammensætning af Willem De Koonings publikum?

Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.

Vis tabellen
SprogBesøgDel
engelsk3.40031,8%
fransk1.80016,8%
italiensk9008,4%
georgisk9008,4%
Chinese7006,5%
spansk6005,6%
japansk4003,7%
russisk4003,7%
ukrainsk4003,7%
koreansk3002,8%

Hvor mange daglige besøg er der hos Willem De Kooning, og hvad er prognosen?

Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.

Vis tabellen
DagBesøg
tor 24 Sept200
fre 25 Sept1.100
lør 26 Sept600
søn 27 Sept1.000
man 28 Sept600
tir 29 Sept1.400
ons 30 Sept100
tor 1 Okt1.100
fre 2 Okt1.300
lør 3 Okt1.400
søn 4 Okt700
man 5 Okt500
tir 6 Okt2.600
ons 7 Okt1.000
tor 8 Okt1.200
fre 9 Okt900
lør 10 Okt1.100
søn 11 Okt1.000
man 12 Okt1.000
tir 13 Okt900
ons 14 Okt1.000
tor 15 Okt (forventet)1.000
fre 16 Okt (forventet)1.300
lør 17 Okt (forventet)1.200
søn 18 Okt (forventet)1.000
man 19 Okt (forventet)800
tir 20 Okt (forventet)1.900
ons 21 Okt (forventet)800
tor 22 Okt (forventet)1.100
fre 23 Okt (forventet)1.400
lør 24 Okt (forventet)1.300
søn 25 Okt (forventet)1.100
man 26 Okt (forventet)900
tir 27 Okt (forventet)2.100
ons 28 Okt (forventet)900
tor 29 Okt (forventet)1.100
fre 30 Okt (forventet)1.500
lør 31 Okt (forventet)1.400
søn 1 Nov (forventet)1.200
man 2 Nov (forventet)1.000
tir 3 Nov (forventet)2.200
ons 4 Nov (forventet)1.000

Efterspørgsel på spørgsmål om Willem De Kooning

Hvad er det mest sete maleri af Willem De Kooning?

Willem de Kooning, med 11.800 besøg eller 37% af visningerne. Den fulde liste går op til rang 10.

Hvor mange besøg får Willem De Kooning på AllPaintingsStore.com?

38.700 i løbet af tolv måneder (21.000 på kunstnersiden, 17.700 på malerierne).

Bliver Willem De Kooning oftest set på telefoner eller computere?

Besøgene er fordelt på enheder (60%), telefoner (35%) og tablets (4%); enheder fører med 60%.

Hvilke sprog bruges til at gennemse Willem De Kooning?

engelsk (32%), fransk (17%) og italiensk (8%). engelsk fører med 32%.

Er der en stil fra Willem De Kooning, som de besøgende foretrækker?

Ja, Blød lysstyrke (Lysstyrke): 64% af besøgene mod 24% af kataloget.