Hvad er denne side?
Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for William Conor på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
William Conor: efterspørgsel på et øjekast
Det mest sete maleri af William Conor på AllPaintingsStore.com over tolv måneder er The Concertina Player (Ballyclare, County Antrim): 400 besøg, hvilket svarer til 15% af alle kunstnerens visninger. Næste i høj kurs: The Jaunting Car og Jaunting Car. William Conor har i alt genereret 2.600 besøg, heraf 600 på kunstnerprofilen og 2.000 på enkelte malerier. Måned med flest besøg: Jul 2026 med 2.000 besøg. Besøgende har en præference for Blød lysstyrke (Lysstyrke): 65% af besøgene, mod 34% af kunstnerens katalog.
De 10 malerier af William Conor, som besøgende åbner mest
En efterspørgselsrangering baseret på faktiske besøg i de seneste tolv måneder på AllPaintingsStore.com: de 10 malerier af William Conor der blev set mest, med de mest besøgte først.
-
1
The Concertina Player (Ballyclare, County Antrim), 1930
400 besøg · 15,4%
-
2
The Jaunting Car, 1933
300 besøg · 11,5%
-
3
Jaunting Car, 1933
300 besøg · 11,5%
-
4
On the Road
300 besøg · 11,5%
-
5
Councillor James A. Doran (1848–1934), JP, 1930
200 besøg · 7,7%
-
6
Charles Stewart Henry Vane Tempest Stewart (1878–1949), 7th Marquess of Londonderry, 1926
100 besøg · 3,8%
-
7
The Latest News, 1922
100 besøg · 3,8%
-
8
State Opening of Parliament, 1921
100 besøg · 3,8%
-
9
Building an Air Raid Shelter, 1941
100 besøg · 3,8%
-
10
Open Air Market (County Antrim), 1933
100 besøg · 3,8%
Hvor meget interesse får William Conor hver måned?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Se dataene
| Måned | Kunstnerside | Sider for værker |
|---|---|---|
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 0 |
| Jul 2026 | 400 | 1.600 |
| Aug 2026 | 0 | 400 |
| Sept 2026 | 100 | 0 |
| Okt 2026 | 100 | 0 |
Hvor ofte bliver malerierne af William Conor vist?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvilken type malerier vælger besøgende hos William Conor?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Se dataene
| Lysstyrke | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Mørk | 34,0% | 11,5% |
| Blød skygge | 26,0% | 11,5% |
| Blød lysstyrke | 34,0% | 65,4% |
| Lysende balance | 6,0% | 11,5% |
| Lysstærk | 0,0% | 0,0% |
| Farvemætning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Dæmpet | 40,0% | 15,4% |
| Dæmpet farvemætning | 34,0% | 53,8% |
| Afbalanceret blød | 22,0% | 15,4% |
| Tydelig farveintensitet | 4,0% | 15,4% |
| Levende farve | 0,0% | 0,0% |
| Farvepalette | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Jordagtig | 78,6% | 60,0% |
| Mørke toner | 9,5% | 25,0% |
| Neutrale nuancer | 11,9% | 15,0% |
| Farveintensitet | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Monokrom | 50,0% | 23,1% |
| Afbalanceret | 40,0% | 57,7% |
| Levende og mættet | 10,0% | 19,2% |
| Kontrast | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Seren | 8,0% | 0,0% |
| Blid | 24,0% | 15,4% |
| Balanceret | 10,0% | 7,7% |
| Kraftig kontrast | 18,0% | 11,5% |
| Udsagn | 40,0% | 65,4% |
| Farveharmoni | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Uharmonisk farvepalette | 18,0% | 11,5% |
| Blødt blandet palet | 8,0% | 11,5% |
| Balanceret harmoni | 4,0% | 3,9% |
| Stærk farveenhed | 58,0% | 46,2% |
| Sammenhængende palette | 12,0% | 26,9% |
Hvilke malerier af William Conor er i høj kurs, måned for måned?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Se dataene
| Kunstværk | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sept 2026 | Okt 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Jaunting Car | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
| Councillor James A. Doran (… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 0 | 0 |
| On the Road | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 0 | 0 | 0 |
| The Artist’s Mother | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Portrait of a Man in a Hat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The White Door, the Green D… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Portrait of a Woman | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Portrait of an Unidentified… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Portrait of a Judge | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Samuel John Waddell (1878–1… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Hvilke sprog bruger besøgende på William Conor?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Se dataene
| Sprog | Besøg | Del |
|---|---|---|
| engelsk | 100 | 100,0% |
Hvor mange daglige besøg er der hos William Conor, og hvad er prognosen?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Se dataene
| Dag | Besøg |
|---|---|
| man 12 Okt | 0 |
| tir 13 Okt | 0 |
| ons 14 Okt | 0 |
| tor 15 Okt | 0 |
| fre 16 Okt | 100 |
| lør 17 Okt | 0 |
| søn 18 Okt | 0 |
| man 19 Okt | 0 |
| tir 20 Okt | 0 |
| ons 21 Okt | 0 |
| tor 22 Okt | 200 |
| fre 23 Okt | 0 |
| lør 24 Okt | 0 |
| søn 25 Okt | 0 |
| man 26 Okt | 0 |
| tir 27 Okt | 100 |
| ons 28 Okt | 0 |
| tor 29 Okt | 0 |
| fre 30 Okt | 0 |
| lør 31 Okt | 0 |
| søn 1 Nov | 0 |
| man 2 Nov (forventet) | 0 |
| tir 3 Nov (forventet) | 0 |
| ons 4 Nov (forventet) | 0 |
| tor 5 Nov (forventet) | 0 |
| fre 6 Nov (forventet) | 0 |
| lør 7 Nov (forventet) | 0 |
| søn 8 Nov (forventet) | 0 |
| man 9 Nov (forventet) | 0 |
| tir 10 Nov (forventet) | 0 |
| ons 11 Nov (forventet) | 0 |
| tor 12 Nov (forventet) | 0 |
| fre 13 Nov (forventet) | 0 |
| lør 14 Nov (forventet) | 0 |
| søn 15 Nov (forventet) | 0 |
| man 16 Nov (forventet) | 0 |
| tir 17 Nov (forventet) | 0 |
| ons 18 Nov (forventet) | 0 |
| tor 19 Nov (forventet) | 0 |
| fre 20 Nov (forventet) | 0 |
| lør 21 Nov (forventet) | 0 |
| søn 22 Nov (forventet) | 0 |
William Conor: ofte stillede spørgsmål
Hvilke malerier af William Conor er mest efterspurgte?
- The Concertina Player (Ballyclare, County Antrim) fører med 400 besøg (15% af William Conors visninger). Ranglisten ovenfor viser de øverste 10.
Hvor stor er interessen for William Conor?
- 2.600 besøg i løbet af tolv måneder: 600 på kunstnersiden og 2.000 på de enkelte malerier.
Hvilken type malerier af William Conor foretrækker de besøgende?
- Blød lysstyrke (Lysstyrke): 65% af besøgene for 34% af kataloget.