Pengene tilbage-garanti · 100 dage Gratis levering i hele verden
646.446kunstværker 53.409kunstnere 5.406museer 32sprog

William Holman Hunt Populære malerier og besøgsdata

1827 – 1910

Hvad er denne side?

Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for William Holman Hunt på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.

Statistikkerne blev nulstillet den 1. juli 2026 — der er ikke tilgængelige data før denne dato.

William Holman Hunt: de tal der tæller

Det vågne samvittighed er det mest viste maleri af William Holman Hunt: 5.000 visninger over tolv måneder, hvilket svarer til 28% af kunstnerens samlede visninger. Efterfulgt af Den Ansættede Hüter og The Light of the World. I alt 20.300 besøg: 5.000 på kunstnersiden og 15.300 på malerierne. Stigning på 50% mellem Aug 2026 og Sept 2026. Bedste måned: Sept 2026 med 7.800 besøg. Hovedsprog: japansk (29%), engelsk (22%) og litauisk (10%). Hovedlande: Japan (32%), Litauen (18%) og Schweiz (5%). Enhedsfordeling: enheder (50%), telefoner (46%) og tablets (4%). Afbalanceret blød (Farvemætning) er den foretrukne stil: 59% af besøgene, 24% af kataloget.

Top 10 malerier af William Holman Hunt efter antal besøg

Rangordnet efter besøg på AllPaintingsStore.com i de seneste tolv måneder, ikke efter katalogscore. Rang 1 er det maleri af William Holman Hunt, som folk åbner mest.

  1. Det vågne samvittighed 1 Det vågne samvittighed 5.000 besøg · 27,9%
  2. Den Ansættede Hüter 2 Den Ansættede Hüter, 1851 3.600 besøg · 20,1%
  3. The Light of the World 3 The Light of the World, 1851 2.300 besøg · 12,8%
  4. The Light of the World 4 The Light of the World, 1853 1.400 besøg · 7,8%
  5. The Shadow of Death 5 The Shadow of Death 800 besøg · 4,5%
  6. The flight of Madeline and Porphyro during the drunkenness attending the revelry (The Eve of St. Agnes) 6 The flight of Madeline and Porphyro during the drunkenness attending the revelry (The Eve of St. Agnes), 1857 400 besøg · 2,2%
  7. The Risen Christ with the Two Marys in the Garden of Joseph of Arimathea 7 The Risen Christ with the Two Marys in the Garden of Joseph of Arimathea, 1897 400 besøg · 2,2%
  8. The Lady of Shalott 8 The Lady of Shalott, 1889 300 besøg · 1,7%
  9. May Morning on Magdalen Tower 9 May Morning on Magdalen Tower, 1888 300 besøg · 1,7%
  10. Design for a Monk Succoured by a Christian 10 Design for a Monk Succoured by a Christian, 2000 300 besøg · 1,7%

Hvad er den månedlige trafik på William Holman Hunt-siden?

Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.

Vis tabellen
MånedKunstnersideSider for værker
Okt 202500
Nov 202500
Dec 202500
Jan 202600
Feb 202600
Mar 202600
Apr 202600
Maj 202600
Jun 2026100100
Jul 20261.2005.900
Aug 20268004.400
Sept 20262.9004.900

Hvad er den månedlige trafik på malerierne af William Holman Hunt?

Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.

De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.

Hvordan klarer de bedste malerier af William Holman Hunt sig måned for måned?

Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.

Vis tabellen
KunstværkOkt 2025Nov 2025Dec 2025Jan 2026Feb 2026Mar 2026Apr 2026Maj 2026Jun 2026Jul 2026Aug 2026Sept 2026
W H Verdens Lys000000000000
Det vågne samvittighed0000000001.3001.4001.600
The Scapegoat000000000000
Shadow of Death00000000002000
Den Ansættede Hüter0000000007006001.500
The Light of the World0000000002001.400600
Fanny Waugh Hunt00000000000100
The Shadow of Death0000000001004000
The Lady of Shalott00000000030000
The Risen Christ with the T…00000000030000

Telefoner eller computere: hvor har William Holman Hunt læst?

Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.

Vis tabellen
EnhedBesøgDel
enheder10.10049,8%
telefoner9.30045,8%
tablets9004,4%

Hvordan er den sproglige sammensætning af William Holman Hunts publikum?

Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.

Vis tabellen
SprogBesøgDel
japansk1.70029,3%
engelsk1.30022,4%
litauisk60010,3%
spansk5008,6%
arabisk3005,2%
fransk3005,2%
italiensk3005,2%
russisk2003,4%
tysk1001,7%
georgisk1001,7%

Hvor mange daglige besøg er der hos William Holman Hunt, og hvad er prognosen?

Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.

Vis tabellen
DagBesøg
ons 7 Okt400
tor 8 Okt600
fre 9 Okt200
lør 10 Okt600
søn 11 Okt1.700
man 12 Okt300
tir 13 Okt500
ons 14 Okt100
tor 15 Okt200
fre 16 Okt200
lør 17 Okt700
søn 18 Okt500
man 19 Okt300
tir 20 Okt900
ons 21 Okt500
tor 22 Okt400
fre 23 Okt300
lør 24 Okt300
søn 25 Okt200
man 26 Okt500
tir 27 Okt1.500
ons 28 Okt (forventet)300
tor 29 Okt (forventet)400
fre 30 Okt (forventet)200
lør 31 Okt (forventet)500
søn 1 Nov (forventet)800
man 2 Nov (forventet)300
tir 3 Nov (forventet)900
ons 4 Nov (forventet)300
tor 5 Nov (forventet)400
fre 6 Nov (forventet)200
lør 7 Nov (forventet)500
søn 8 Nov (forventet)700
man 9 Nov (forventet)300
tir 10 Nov (forventet)900
ons 11 Nov (forventet)300
tor 12 Nov (forventet)300
fre 13 Nov (forventet)200
lør 14 Nov (forventet)400
søn 15 Nov (forventet)700
man 16 Nov (forventet)300
tir 17 Nov (forventet)800

Efterspørgsel på spørgsmål om William Holman Hunt

Hvad er det mest sete maleri af William Holman Hunt?

Det vågne samvittighed, med 5.000 besøg eller 28% af visningerne. Den fulde liste går op til rang 10.

Hvor mange besøg får William Holman Hunt på AllPaintingsStore.com?

20.300 i løbet af tolv måneder (5.000 på kunstnersiden, 15.300 på malerierne).

Bliver William Holman Hunt oftest set på telefoner eller computere?

Besøgene er fordelt på enheder (50%), telefoner (46%) og tablets (4%); enheder fører med 50%.

Hvilke sprog bruges til at gennemse William Holman Hunt?

japansk (29%), engelsk (22%) og litauisk (10%). japansk fører med 29%.

Er der en stil fra William Holman Hunt, som de besøgende foretrækker?

Ja, Afbalanceret blød (Farvemætning): 59% af besøgene mod 24% af kataloget.