Hvad er denne side?
Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Yves Tanguy på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
Yves Tanguy: efterspørgsel på et øjekast
Det mest sete maleri af Yves Tanguy på AllPaintingsStore.com over tolv måneder er Indefinite Divisibility: 2.100 besøg, hvilket svarer til 27% af alle kunstnerens visninger. Næste i høj kurs: Slowly Toward The North og Multiplicatiion af Ark. Yves Tanguy har i alt genereret 10.800 besøg, heraf 3.500 på kunstnerprofilen og 7.300 på enkelte malerier. Efterspørgslen stiger: antallet af besøg er vokset med 617% fra Aug 2026 til Sept 2026. Måned med flest besøg: Jul 2026 med 5.100 besøg. Købere gennemser i engelsk (45%), fransk (16%) og polsk (10%). Købere browser på enheder (67%), telefoner (27%) og tablets (6%). Købere har en tendens til Stærk farveenhed (Farveharmoni): 48% af besøgene, mod 22% af kunstnerens katalog.
De 10 malerier af Yves Tanguy, som købere oftest åbner
En efterspørgselsrangering baseret på faktiske besøg i de seneste tolv måneder på AllPaintingsStore.com: de 10 malerier af Yves Tanguy der blev set mest, med de mest besøgte først.
-
1
Indefinite Divisibility, 1942
2.100 besøg · 26,6%
-
2
Slowly Toward The North, 1942
1.900 besøg · 24,1%
-
3
Multiplicatiion af Ark, 1954
1.100 besøg · 13,9%
-
4
Ribbon of Excess, 1932
500 besøg · 6,3%
-
5
Through Birds Through Fire But Not Through Glass, 1943
500 besøg · 6,3%
-
6
Storm(Black Landscape), 1926
400 besøg · 5,1%
-
7
Ukendt titel, 1926
400 besøg · 5,1%
-
8
The Hostages, 1934
200 besøg · 2,5%
-
9
The Travelling Performers, 1926
200 besøg · 2,5%
-
10
Extinction des lumieres inutiles
200 besøg · 2,5%
Hvor meget interesse får Yves Tanguy hver måned?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Se dataene
| Måned | Kunstnerside | Sider for værker |
|---|---|---|
| Okt 2025 | 0 | 0 |
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 200 | 600 |
| Jul 2026 | 900 | 4.200 |
| Aug 2026 | 100 | 500 |
| Sept 2026 | 2.300 | 2.000 |
Hvor ofte bliver malerierne af Yves Tanguy vist?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvilken type malerier vælger købere af Yves Tanguy?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Se dataene
| Lysstyrke | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Mørk | 11,1% | 31,6% |
| Blød skygge | 14,8% | 2,5% |
| Blød lysstyrke | 33,3% | 24,1% |
| Lysende balance | 29,6% | 39,2% |
| Lysstærk | 11,1% | 2,5% |
| Farvemætning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Dæmpet | 55,6% | 64,6% |
| Dæmpet farvemætning | 33,3% | 29,1% |
| Afbalanceret blød | 11,1% | 6,3% |
| Tydelig farveintensitet | 0,0% | 0,0% |
| Levende farve | 0,0% | 0,0% |
| Farvepalette | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Neutrale nuancer | 76,5% | 90,5% |
| Jordagtig | 17,6% | 9,5% |
| Pastelfarver | 5,9% | 0,0% |
| Farveintensitet | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Monokrom | 40,7% | 57,0% |
| Afbalanceret | 51,8% | 36,7% |
| Levende og mættet | 7,4% | 6,3% |
| Kontrast | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Seren | 11,1% | 2,5% |
| Blid | 18,5% | 36,7% |
| Balanceret | 3,7% | 0,0% |
| Kraftig kontrast | 22,2% | 11,4% |
| Udsagn | 44,4% | 49,4% |
| Farveharmoni | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Uharmonisk farvepalette | 25,9% | 13,9% |
| Blødt blandet palet | 25,9% | 32,9% |
| Balanceret harmoni | 18,5% | 0,0% |
| Stærk farveenhed | 22,2% | 48,1% |
| Sammenhængende palette | 7,4% | 5,1% |
Hvilke malerier af Yves Tanguy er i høj kurs, måned for måned?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Se dataene
| Kunstværk | Okt 2025 | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sept 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Ribbon of Excess | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 400 | 0 | 100 |
| Multiplicatiion af Ark | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 400 | 0 | 500 |
| Indefinite Divisibility | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 1.300 | 100 | 500 |
| Slowly Toward The North | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 600 | 200 | 500 |
| Ukendt titel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 300 | 0 | 100 |
| Death Awaiting his Family | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Storm(Black Landscape) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 300 | 0 | 0 |
| The Hostages | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 |
| Blue Bed | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Travelling Performers | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 100 | 0 |
Hvilke enheder bruger købere til at gennemse Yves Tanguy?
Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.
Se dataene
| Enhed | Besøg | Del |
|---|---|---|
| enheder | 7.200 | 66,7% |
| telefoner | 2.900 | 26,9% |
| tablets | 700 | 6,5% |
Hvilke sprog bruger købere af Yves Tanguy til at browse på?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Se dataene
| Sprog | Besøg | Del |
|---|---|---|
| engelsk | 1.400 | 45,2% |
| fransk | 500 | 16,1% |
| polsk | 300 | 9,7% |
| tysk | 200 | 6,5% |
| spansk | 100 | 3,2% |
| finsk | 100 | 3,2% |
| italiensk | 100 | 3,2% |
| koreansk | 100 | 3,2% |
| portugisisk | 100 | 3,2% |
| russisk | 100 | 3,2% |
Hvor mange daglige besøg er der hos Yves Tanguy, og hvad er prognosen?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Se dataene
| Dag | Besøg |
|---|---|
| tor 24 Sept | 200 |
| fre 25 Sept | 100 |
| lør 26 Sept | 0 |
| søn 27 Sept | 0 |
| man 28 Sept | 300 |
| tir 29 Sept | 500 |
| ons 30 Sept | 0 |
| tor 1 Okt | 100 |
| fre 2 Okt | 200 |
| lør 3 Okt | 500 |
| søn 4 Okt | 0 |
| man 5 Okt | 0 |
| tir 6 Okt | 200 |
| ons 7 Okt | 300 |
| tor 8 Okt | 200 |
| fre 9 Okt | 400 |
| lør 10 Okt | 200 |
| søn 11 Okt | 300 |
| man 12 Okt | 200 |
| tir 13 Okt | 200 |
| ons 14 Okt | 100 |
| tor 15 Okt (forventet) | 200 |
| fre 16 Okt (forventet) | 300 |
| lør 17 Okt (forventet) | 300 |
| søn 18 Okt (forventet) | 100 |
| man 19 Okt (forventet) | 200 |
| tir 20 Okt (forventet) | 400 |
| ons 21 Okt (forventet) | 200 |
| tor 22 Okt (forventet) | 200 |
| fre 23 Okt (forventet) | 300 |
| lør 24 Okt (forventet) | 300 |
| søn 25 Okt (forventet) | 100 |
| man 26 Okt (forventet) | 200 |
| tir 27 Okt (forventet) | 400 |
| ons 28 Okt (forventet) | 200 |
| tor 29 Okt (forventet) | 300 |
| fre 30 Okt (forventet) | 400 |
| lør 31 Okt (forventet) | 400 |
| søn 1 Nov (forventet) | 200 |
| man 2 Nov (forventet) | 300 |
| tir 3 Nov (forventet) | 500 |
| ons 4 Nov (forventet) | 200 |
Yves Tanguy: ofte stillede spørgsmål
Hvilke malerier af Yves Tanguy er mest efterspurgte?
- Indefinite Divisibility fører med 2.100 besøg (27% af Yves Tanguys visninger). Ranglisten ovenfor viser de øverste 10.
Hvor stor er interessen for Yves Tanguy?
- 10.800 besøg i løbet af tolv måneder: 3.500 på kunstnersiden og 7.300 på de enkelte malerier.
På hvilke enheder gennemser købere Yves Tanguy?
- Købere browser på enheder (67%), telefoner (27%) og tablets (6%); enheder står for 67% af besøgene.
Hvilke sprog bruger besøgende hos Yves Tanguy?
- engelsk (45%), fransk (16%) og polsk (10%). engelsk er førende med 45%.
Hvilken type malerier af Yves Tanguy foretrækker køberne?
- Stærk farveenhed (Farveharmoni): 48% af besøgene for 22% af kataloget.