John Fuller
Acryl op canvas
Wanddecoratie
Romantic Portraiture
128.0 x 103.0 cm
The Royal Institution
Giclée / Kunstafdrukken
Giclée- of canvasafdruk van museumkwaliteit met een snelle productie en flexibele afwerkingsmogelijkheden. ( Koop handgeschilderd kunstwerk
Schakel over naar digitale afbeeldingen)
P118B €10
P118H €10
P118W €10
P438Z €10
P508JH €12
P508YH €12
P805H €10
P805Z €10
P919BZ €10
P919G €10
P919XJ €10
P959ZH €10
P968JZ €12
W106C €8
W218G €10
W218JH €8
W218Y €10
W307PJ €10
W316G €10
W316PJ €8
W316Y €10
W398PJ €8
W4111J €10
W500HY €15
W500JH €15
W692G €12
W849H €8
W940BG €15
W953PJ €8
Kies uit onze vooraf ingestelde maten die overeenkomen met de originele verhoudingen van het kunstwerk.
Voer de breedte en de hoogte in die u nodig heeft, passend bij uw lijst of uw muur. Een afdruk kan alleen worden ingekort, nooit groter worden gemaakt dan het origineel, waardoor een formaat met een andere verhouding een deel van de afbeelding verliest. Wij sturen u een digitaal mockup ter goedkeuring voordat we iets drukken. De afbeelding op deze pagina toont niet de werkelijke uitsnede — dit is alleen te zien op het mockup.
Wereldwijde levering () binnen 2 weken in plaats van de standaard 4/5 weken. (21 oktober)
Gratis wereldwijde expressverzending
Hoogwaardig linnen canvas
Volledige verzendverzekering
Garantie op terugbetaling van invoerrechten
Garantie op exacte kleurweergave
Retourbeleid van 100 dagen (alleen bij defecten)
100% Geld-terug-garantie
Korting bij meerdere afnames
John Fuller
Giclée / Kunstafdrukken
Formaat reproductie
-
Totaalprijs
€ 57
A Study in Restraint and Observation – Henry Singleton’s John Fuller
Henry Singleton's portrait of John Fuller, completed around 1830, stands as a testament to the Romantic era’s fascination with psychological realism. Executed on canvas using oil paint—a technique favored by artists of the time for its ability to capture subtle nuances of light and texture—the painting depicts Fuller seated in a chair, legs crossed, radiating an aura of contemplative calm. This image resides within the Royal Institution's collection, offering visitors a glimpse into Victorian intellectual life alongside artistic achievement.- Subject Matter: The portrait focuses on John Fuller (1757-1834), a prominent figure in British science and philosophy during his lifetime. Singleton skillfully portrays him as an individual engaged in quiet reflection, emphasizing intellect and dignity.
- Style & Technique: Singleton’s approach aligns closely with the tonalist movement—a reaction against the flamboyant styles of earlier Romantic painters—prioritizing atmospheric effects over dramatic poses. The muted palette—dominated by browns, creams, and subtle greens—creates a sense of serenity and reinforces Fuller's contemplative demeanor.
- Composition: Singleton employs a balanced composition, placing Fuller centrally within the frame while utilizing flanking chairs to provide visual stability. The inclusion of a book in Fuller’s hand symbolizes his scholarly pursuits and intellectual engagement.
- Symbolism: The crossed legs symbolize composure and control—qualities associated with intellect and philosophical contemplation.
- Emotional Impact: Singleton's masterful use of tonal shading evokes a feeling of quiet introspection, inviting viewers to contemplate Fuller’s inner life and intellectual pursuits.
Vragen & Antwoorden
Wat is de dominante kleur van "John Fuller" door Henry Singleton?
Hel magenta (#775d4c) is de dominante kleur van "John Fuller" door Henry Singleton.
Welke afdrukinstellingen worden aanbevolen voor "John Fuller" door Henry Singleton?
Voor "John Fuller" is de aanbevolen afdrukinstelling een formaat van Groot formaat en een Staand formaat oriëntatie.
Is "John Fuller" een beroemd kunstwerk uit de Romantic Portraiture-stroming?
Binnen de Romantic Portraiture-stroming heeft "John Fuller" een Gerenommeerd populariteitsniveau.
Gerelateerde kunstwerken
Biografie van de kunstenaar
De Erfenis van een Meester in Miniaturen en Portretkunst
Geboren in het levendige artistieke weefsel van Londen in 1766, was Henry Singleton voorbestemd voor een leven dat werd gedefinieerd door de penseel en het palet. Zijn vroege jaren werden gevormd door een diepe familiale band met de kunsten; na het voortijdige verlies van zijn vader toen hij nog slechts een baby was, werd Singleton opgevoed onder het waakzame oog van zijn oom, William Singleton. Dit mentorschap bood meer dan alleen familiale stabiliteit; het bood een directe lijn naar de prestigieuze tradities van de Engelse miniatuurschilderkunst, aangezien hij was opgeleid onder de gewaardeerde Ozias Humphry. Opgegroeid in een omgeving waarin kunst de primaire taal was—omringd door ooms en zussen die allen erkende exposanten waren bij de Royal Academy—was de ontwikkeling van Singleton een organische progressie van geërfde vaardigheid en ontluikend individueel talent.
Als jonge man toonde Singleton een vroegtijdige beheersing van zowel schaal als onderwerp. Zijn formele opleiding aan de Royal Academy Schools begon in zijn late tienerjaren, en tegen 1784 had hij al de zilveren medaille binnengesleept, wat zijn komst als een vormidabel talent aankondigde. Het hoogtepunt van zijn vroege academische erkenning kwam in 1788, toen zijn ambitieuze schilderij naar aanleiding van John Drydens Alexander’s Feast hem de prestigieuze gouden medaille opleverde. Deze prestatie markeerde een periode in zijn carrière waarin hij probeerde de delicate grenzen van het miniatuurwerk te overstijgen om zich te wagen aan grootschalige, meeslepende historische en bijbelse composities. Zijn vermogen om complexe verhalen uit de Bijbel, Shakespeare en de hedendaagse geschiedenis te weven, stelde hem in staat om de aandacht te vestigen op de monumentale doeken die werden gevraagd door de belangrijkste instituten van die tijd.
Een Carrière van Blijvende Aanwezigheid
Hoewel zijn vroege ambities neigden naar het monumentale, werd de professionele reis van Singleton gekenmerkt door een opmerkelijke veelzijdigheid die zijn voortbestaan in de competitieve Londense kunstwereld verzekerde. Hij werd een vaste waarde bij de Royal Academy en exposeerde ongeveer 300 werken tussen 1784 en 1839. Er schuilt een aangrijpende ironie in zijn bewogen carrière: ondanks het feit dat hij in 1793 door de Royal Academy werd gevraagd om een massaal groepsportret van veertig academici te schilderen, behaalde hij zelf nooit de formele status van lid of associatie. Desondanks was zijn aanwezigheid zo constant en zijn vaardigheid zo gerespecteerd dat hij uiteindelijk de oudste levende exposant van de Royal Academy werd, een getuigenis van een leven lang onwankelbare toewijding aan zijn ambacht.
Zijn repertoire was even divers als technisch bekwaam en omvatte verschillende uiteenlopende stijlen van schilderkunst:
- Portretkunst: Een fundament van zijn carrière, waarbij zijn vermogen om karakter en status vast te leggen hem tot een zeer gewilde kunstenaar maakte voor de Engelse elite.
- Miniaturen: In vervolging van de familietraditie toonden deze intieme werken zijn precisie en delicate toets.
- Historische en Bijbelse werken: Grootschalige composities die gebruikmaakten van dramatische belichting en narratieve diepgang om religieuze en literaire thema's te verkennen.
Buiten de Royal Academy reikte de invloed van Singleton tot de British Institution en de Society of British Artists, waardoor zijn werk een breed spectrum aan verzamelaars en kenners bereikte. Zijn leven kwam in 1839 ten einde in Londen, waarbij hij een oeuvre achterliet dat dient als een essentieel venster op de esthetische waarden van de late 18e en vroege 19e eeuw. Door zijn portretten en historische scènes legde Singleton niet alleen de gezichten van zijn tijdgenoten vast, maar ook de ware geest van een tijdperk dat werd gedefinieerd door klassieke grandeur en de intieme schoonheid van de miniatuur.
Henry Singleton
1766 - 1839
Snelle feiten
- Artistic Movement Or Style: Rococo
- Artists Or Movements Influenced By This Artist: ['Shakespeare']
- Artists Who Influenced This Artist:
- Ozias Humphry
- Joseph Singleton
- Date Of Birth: 1766-10-19
- Full Name: Henry Singleton
- Nationality: Engels
- Notable Artworks:
- Paul I verleent vrijheid aan Kosciuszko
- De dood van kapitein Alexander Hood na de verovering van het Franse 74 L'Hercule
- Place Of Birth: Londen, Engeland

De optie voor glas is alleen beschikbaar bij een formaat kleiner dan 110 cm.
