Garanție de rambursare în 100 de zile Livrare gratuită în toată lumea
449.561opere de artă 30.612artişti 4.658muzee 32limbi

Thomas Gainsborough Statistici privind cererea și vizitatorii

1727 – 1788

Ce conține această pagină?

Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Thomas Gainsborough de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.

Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.

Thomas Gainsborough: cererea într-o privire

Cea mai vizionată pictură a lui Thomas Gainsborough pe AllPaintingsStore.com în ultimul an este Băiatul Albastru (Jonathan Buttall): 12.000 vizualizări, reprezentând 14% din totalul vizualizărilor artistului. Următorul în cerere: Conversation in a Park și Domnul și Domnița Andrews. Thomas Gainsborough a generat în total 86.700 vizite, dintre care 4.400 pe pagina artistului și 82.300 pe picturi individuale. Cererea este în creștere: vizualizările au crescut cu 7% de la Aug 2026 la Sep 2026. Luna de vârf: Iul 2026, cu 60.800 vizite. Clienții navighează pe dispozitive de navigare (78%), telefoane mobile (19%) și tablete (3%). Clienții tind spre Serenitate (Atmosferă): 17% din vizite, față de 5% din catalogul artistului.

Cele 10 picturi ale lui Thomas Gainsborough pe care cumpărătorii le deschid cel mai des

Un clasament al cererii în funcție de vizitele reale din ultimele douăsprezece luni pe AllPaintingsStore.com: cele 10 picturi ale lui Thomas Gainsborough au fost cele mai vizitate, în ordine descrescătoare.

  1. Băiatul Albastru (Jonathan Buttall) 1 Băiatul Albastru (Jonathan Buttall) 12.000 vizualizări · 13,5%
  2. Conversation in a Park 2 Conversation in a Park, 1740 6.200 vizualizări · 7,0%
  3. Domnul și Domnița Andrews 3 Domnul și Domnița Andrews, 1748 2.000 vizualizări · 2,2%
  4. Conversation in a Park 4 Conversation in a Park, 1740 1.400 vizualizări · 1,6%
  5. Pădurea lui Gainsborough (Cornard Wood) 5 Pădurea lui Gainsborough (Cornard Wood), 1746 1.100 vizualizări · 1,2%
  6. Mr. and Mrs. Andrews 6 Mr. and Mrs. Andrews, 1749 1.000 vizualizări · 1,1%
  7. Imaginary Landscape (reworked by a 19th century English follower) 7 Imaginary Landscape (reworked by a 19th century English follower), 1920 1.000 vizualizări · 1,1%
  8. The Mall in St. James 8 The Mall in St. James, 1783 900 vizualizări · 1,0%
  9. Mrs Graham 9 Mrs Graham, 1777 900 vizualizări · 1,0%
  10. Lambe Barry 10 Lambe Barry, 1759 800 vizualizări · 0,9%

Ce nivel de interes are Thomas Gainsborough în fiecare lună?

Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.

Vezi datele
LunăPagina artistuluiPagini opere de artă
Oct 202500
Noi 202500
Dec 202500
Ian 202600
Feb 202600
Mar 202600
Apr 202600
Mai 202600
Iun 20262002.100
Iul 20262.30058.500
Aug 202650010.900
Sep 20261.40010.800

Câte vizualizări au picturile lui Thomas Gainsborough?

Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.

Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.

Ce picturi ale lui Thomas Gainsborough sunt solicitate, lună de lună?

Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.

Vezi datele
Lucrare de artăOct 2025Noi 2025Dec 2025Ian 2026Feb 2026Mar 2026Apr 2026Mai 2026Iun 2026Iul 2026Aug 2026Sep 2026
Băiatul Albastru (Jonathan…0000000003.5004.4003.500
Domnul și Domnița Andrews0000000001.000800200
Fen Bridge Lane00000000030000
Mr. and Mrs. Andrews000000000400300100
Diana and Actaeon0000000001001000
The Artist's Wife00000000000100
Landscape with Cattle000000000000
Conversation in a Park0000000001.200100100
Lady Alston00000000010000
Queen Charlotte0000000010010000

Ce dispozitive folosesc cumpărătorii pentru a vizualiza lucrările lui Thomas Gainsborough?

Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.

Vezi datele
DispozitivViziteDistribuie
dispozitive de navigare67.30077,6%
telefoane mobile16.80019,4%
tablete2.6003,0%

În ce limbi navighează cumpărătorii lui Thomas Gainsborough?

Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.

Vezi datele
LimbăViziteDistribuie
Engleză30020,0%
Italiană30020,0%
Georgiană20013,3%
Koreană20013,3%
Bulgară1006,7%
Spaniolă1006,7%
Franceză1006,7%
Portugheză1006,7%
Rusă1006,7%

Care sunt vizitele zilnice la Thomas Gainsborough și care este prognoza?

Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.

Vezi datele
ZiuaVizite
Mie 23 Sep300
Joi 24 Sep800
Vin 25 Sep300
Sâm 26 Sep500
Dum 27 Sep200
Lun 28 Sep300
Mar 29 Sep1.800
Mie 30 Sep700
Joi 1 Oct500
Vin 2 Oct400
Sâm 3 Oct1.100
Dum 4 Oct1.000
Lun 5 Oct300
Mar 6 Oct1.100
Mie 7 Oct300
Joi 8 Oct1.300
Vin 9 Oct1.000
Sâm 10 Oct400
Dum 11 Oct900
Lun 12 Oct900
Mar 13 Oct700
Mie 14 Oct (previzualizare)500
Joi 15 Oct (previzualizare)1.100
Vin 16 Oct (previzualizare)700
Sâm 17 Oct (previzualizare)800
Dum 18 Oct (previzualizare)900
Lun 19 Oct (previzualizare)600
Mar 20 Oct (previzualizare)1.500
Mie 21 Oct (previzualizare)600
Joi 22 Oct (previzualizare)1.100
Vin 23 Oct (previzualizare)700
Sâm 24 Oct (previzualizare)900
Dum 25 Oct (previzualizare)900
Lun 26 Oct (previzualizare)700
Mar 27 Oct (previzualizare)1.600
Mie 28 Oct (previzualizare)600
Joi 29 Oct (previzualizare)1.200
Vin 30 Oct (previzualizare)800
Sâm 31 Oct (previzualizare)900
Dum 1 Noi (previzualizare)1.000
Lun 2 Noi (previzualizare)700
Mar 3 Noi (previzualizare)1.700

Thomas Gainsborough: întrebări frecvente

Care sunt cele mai căutate picturi ale lui Thomas Gainsborough?

Băiatul Albastru (Jonathan Buttall) conduce cu 12.000 vizualizări (14% din totalul vizualizărilor lui Thomas Gainsborough). Clasamentul de mai sus prezintă top 10.

Ce nivel de interes există pentru Thomas Gainsborough?

86.700 vizite în ultimele douăsprezece luni: 4.400 pe pagina artistului și 82.300 pe picturile individuale.

Pe ce dispozitive navighează cumpărătorii operele lui Thomas Gainsborough?

Clienții navighează de pe dispozitive de navigare (78%), telefoane mobile (19%) și tablete (3%); dispozitive de navigare generează 78% din vizite.

Ce tip de pictură a lui Thomas Gainsborough preferă cumpărătorii?

Serenitate (Atmosferă): 17% din vizitele pentru 5% din catalog.